FK Kofola Krnov
FK Krnov

15. kolo, Ne 12.11.2023 17:00

FC SO Bruntál 0
FK Krnov3

TJ Řepište

14. kolo, Ne 5.11.2023 14:00

FK Krnov1
TJ Řepište1

FK Krnov

13. kolo, So 28.10.2023 10:15

FC Vratimov2
FK Krnov1

Unie Hlubina

12. kolo, Ne 22.10.2023 14:30

FK Krnov1
Unie Hlubina1

FK Krnov

11. kolo, Ne 15.10.2023 17:00

SFC Opava "B"5
FK Krnov1

MFK Havířov

10. kolo, Ne 8.10.2023 15:00

FK Krnov1
MFK Havířov1

FK Krnov

9. kolo, Ne 1.10.2023 17:00

SK Polanka n. O.2
FK Krnov1

FC Bílovec

8. kolo, Ne 24.9.2023 17:00

FK Krnov2
FC Bílovec0

FK Krnov

7. kolo, Ne 17.9.2023 17:00

Šumperk1
FK Krnov0

FK Bohumín

6. kolo, Ne 10.9.2023 17:00

FK Krnov0
FK Bohumín0

Frenštát p. Radh.

16. kolo, Ne 10.03 14:30

FK Krnov
Frenštát p. Radh.

FK Krnov

17. kolo, So 16.03 15:00

MFK Vítkovice
FK Krnov

TJ Valašské Meziříčí

18. kolo, Ne 24.03 15:00

FK Krnov
TJ Valašské Meziříčí..

FK Krnov

19. kolo, So 30.03 15:00

FK Jeseník
FK Krnov

TJ Břidličná

20. kolo, Ne 07.04 15:00

FK Krnov
TJ Břidličná

FK Krnov

21. kolo, Ne 14.04 15:00

FK Bohumín
FK Krnov

Šumperk

22. kolo, Ne 21.04 15:00

FK Krnov
Šumperk

FK Krnov

23. kolo, Ne 28.04 16:00

FC Bílovec
FK Krnov

SK Polanka n. O.

24. kolo, Ne 05.05 15:00

FK Krnov
SK Polanka n. O.

FK Krnov

25. kolo, Ne 12.05 10:15

MFK Havířov
FK Krnov

Klubový rozhovor: Sportovní manažer mládeže Jan Holouš

Klubový rozhovor: Sportovní manažer mládeže Jan Holouš

Po minulém rozhovoru s místopředsedou klubu Gustavem Santariusem přinášíme rozhovor se sportovním manažerem mládeže, který nám odpověděl na pár otázek.

 

 

 

 

V Krnově jsi druhým rokem, jak zatím hodnotíš toto působení a kdo tě do Krnova přivedl?

 • V Krnově jsem druhým rokem, přišel jsem z Města Albrechtic, kde mě k mládeži přivedl současný předseda Albrechtic Peťa Kmínek – ten nastartoval moji práci s mládeži a vytvářel takové podmínky, aby nás to všechny bavilo. Před příchodem do Krnova tam byly i dvě nabídky z vyšších soutěží, ale největší vliv na přestup do Krnova měli předseda Marek Koraba a trenér béčka Martin Lhotka. Působení v Krnově zatím hodnotím kladně i když je stále na čem pracovat, co se týče mládeže máme nějaké vize do budoucna, ale to bych zatím nerozebíral. Na všem postupně pracujeme společně a věřím, že se nám naše plány podaří v klubu realizovat. Při příchodu do Krnova jsem byl překvapený, kolik lidí jde proti fotbalu v Krnově, aniž by viděli fungování zevnitř. Přitom před mým příchodem to zde fungovalo dobře a myslím, že jsme jednička v základně mládežníku v Krnově.


         Co obnáší pozice sportovního manažera mládeže

 • Je to nevděčná práce ( smích ). Řeším sportovní a technické věci v mládežnických kategoriích. Mám pod sebou trenérské štáby a starám se například o to, aby trenéři a mládež měli pomůcky, tréninkové plochy. Popřípadě řeším s ostatními týmy změny utkání. Pořádáme turnaje, řeším přestupy a skauting mladých nadějných hráčů.


        Za tvého působení v Krnově, co bereš jako největší posun a zároveň největší zklamání?

 • Největším posunem je určitě klubová spolupráce s partnery, bez kterých by se fotbal v Krnově možná nehrál. Líbí se mi, že výbor aktuálně pracuje jak má a snaží se posunout fotbal v Krnově na vyšší level - avšak všichni víme, že pokud chceme dělat dobrý fotbal, bude ta cesta ještě náročná. Nechceme však jít cestou, že fotbal v Krnově bude krátkodobě úspěšný, ale chceme dlouhodobý úspěch. Tím pádem počítáme s tím, že práce bude náročná a dlouhá. My si však za svou vizí jdeme dál. Spíš mě mrzí nezájem některých stran o fungování mládeže, nejen ve fotbale. Což neberu jako zklamání, ale jako silný nedostatek je málo kabin pro mládež na stadioně a nedostatek tréninkových ploch pro trénování. Věřím, že tenhle problém bude do budoucna nějak vyřešen. Maličkosti bych neřešil.


       Vyjmenuj nám největší mládežnické talenty

 • Tohle je věc co řeším neustále s ligovými kluby z Opavy, kde mám nadstandartní vztahy s ,, šéfem ,, mládeže Dominikem Havlíkem a s našim partnerem Baníkem Ostrava. V našem klubu je plno talentů, za které budeme rádi, když se posunou dál. Vše však musíme dělat na takové úrovni, aby odchody hráčů nezasáhli do fungování dané kategorie. Takovéto fungování máme aktuálně nastavené s Baníkem.

Za mě osobně bych vyjmenoval v každé kategorii jednoho až tři mládežníky, kteří patří k výrazným postavám, než abych to rozdělil na nejlepší. Avšak pochvalu si zaslouží všichni, kteří chtějí hrát, reprezentovat Krnov a vyhrávat.

 • U9: Adam Jakubek, Ondřej Poláček
 • U11 A: Matýáš Genčúr, Bruno Meca, Oliver Václavec
 • U11 B: Matyáš Starý
 • U13 A: Tady to je těžko hodnotit, za mě asi nejvyrovnanější tým co se týče sportovní stránky v Krnově. Asi Mikuláš Cimbál, Kryštof Syslo a hodně se po příchodu do Krnova zvedl Daniel Včelný.
 • U13 B: Honza Straškraba, Jakub Smrž
 • U13C: Tam holky teprve začínají, ale velký potencíál vidím v Elen Paštinské, Gitě Reichlové a Monice Gazdikové.
 • U15: Zde se mi velmi líbí Šimon Bala a Fabio Speranza, dobře se začlenil i Tom Cimbál.


       Tvá práce v klubu se točí jen kolem mládeže nebo i kolem mužů?

 • Řekl bych to takhle... propojení s muži je velké, chceme návaznost mládeže na naše mužské kategorie, já jsem vesměs na každém zápase jak doma, tak venku. V "áčku" i "béčku" mám plno kamarádu, se kterými trávím i volný čas, ale tady jsem pouze maskot (smích). Myslím, že zde není do čeho zasahovat. Vedení mužů v čele s Gustou Santariusem, který dělá svou práci víc než dobře. Za mě je nejdůležitější, ať se co nejvíce odchovanců do budoucna prosadí nejen v áčku, ale také v béčku.

 

      Jsou navázané spolupráce, které mohou změnit fungování v klubu. Jak na tyto spolupráce nahlížíš?

 • Právě tady bych rád poukázal na spolupráci vedení našeho klubu. V časech, kdy bylo opravdu nejhůře, jsme se semkli a řekli si, že nechceme ať fotbal v Krnově skončí. Plno partnerů nás podpořilo finančně, za což jim všem patří obrovské díky. Navíc se navázaly další spolupráce a my můžeme společně dělat to, co nás baví. Další velkou novinkou je také Česko-Polská spolupráce s našim partnerským klubem KS Orzel Branice, která může mít velký a pozitivní dopad na naši mládež. Věřím, že partnerům dokážeme, jak si jejich podpory vážíme a i nadále nás budou podporovat.


     Řekni nám něco o trenérech Krnova, popřípadě je někdo z okolí koho by si rád viděl trénovat v Krnově?

 • S trenéry jsme se dostali do fáze, že jsou kromě jednoho, všichni trenéři minimálně s licencí C, plno trenéru má licenci UEFA B a do budoucna bychom chtěli také trenéra s licencí A, kde je však těžké se dostat. Věřím, že se nám to povede. Jinak bych trenéry asi nehodnotil. Někteří trenéři už v klubu nejsou z jistých důvodů, některé nové jsme přivedli a ti zatím odvádí výbornou práci, někteří trenéři jsou zde, dá se říct inventář (smích) a někteří tady mají místo do té doby, než sami uznají, že už je to nebaví. Všem svým trenérům věřím. Co se týče dalších trenérů, které bych rád v Krnově viděl, tak těch trenerů je hodně. Začal bych například Kamilem Furikem, ale ten má své rodinné místo v Rýmařově. Další můj "kůň", je moje trenérské dvojče z Bruntálu - Libor Klučiar, ale ten by na příjezd do Krnova potřeboval mapu, aby do Krnova vůbec z Bruntálu trefil (smích). Líbí se mi také práce Tomáše Grody. Ne jako trenéra, ale jako výborného vedoucího, bych si v Krnově dokázal představit Ladislava Byrtuse z Lichnova. Další  je teď sice trenér florbalu, ale v budoucnu by se mi v krnovském fotbale líbíl také Mirek Hába či baskeťák Riste Papadopulos a nesmím zapomenout ani na (podle mne) nejlepší trenérskou dvojku v okrese - Bartoníček, Busios z Albrechtic. Na opavské straně jsou za mě v topu Swiech, Steffek, a Krzisch.

Jaká je spolupráce s ostatními týmy v okolí?

 • Spolupráce s okolními týmy, co se týče mládeže, je na výborné úrovni. Chtěl bych vyzdvihnout týmy Úvalna, Brantic, Lichnova, Chomýže či Zátora, se kterými se dá vždy domluvit. Oni sami si navíc uvědomují, že se jim ti mládežnici mohou v budoucnu vrátit jako fotbalisti. Naopak jsou kluby, které si na mládeži postavili svůj byznys a za své mládežníky ve věku například 13 let, chtějí neskutečné peníze, což je pro mě nepochopitelné, ale asi je to výsledek dnešní doby. Spolupráce však probíhá také v organizaci turnajů – ve spolupráci s Chomýži, Lichnovem a Branticemi jsme organizovali či spoluorganizovali turnaje pro děti.

 

       Jakým směrem chce klub jít, chcete stahovat hráče z okolních klubů a nebo chcete pouze vychovávat svoje hráče?

 • Krnov je klub, který by na okresní úrovni neměl brát každého, ale měl by zde být výběr toho nejlepšího. Samozřejmě nechceme nikomu zakazovat hrát fotbal a sportovat, ale pokud do budoucna nebudeme mít prostor pro trénink v podobě více hřišť a počet kabin zůstane stejný, tak se počet fotbalistů bude muset omezit na nějaký určitý počet. Co se týče toho, jestli stahovat nebo vychovávat svoje hráče tak bych se nebránil oběma variantám, ale primárně chci, ať do budoucna vychováme svoje talenty (kmenové hráče) a z okolních týmu bereme talenty v takovém množství, které neohrozí fungování ostatních mládežnických klubů. Navíc chci, ať ti kluci nemají jen talent, ale také charakter.

 

        Co byste chtěli do budoucna v Krnově?

 • Moje osobní přání je mít do budoucna v Krnově dostatek hráčů v každém ročníku tak, aby každý ročník měl svůj tým. Víc tréninkových ploch a větší množství kabin.

 

        Tvůj nejoblíbenější trenér a hráč?

 • Můj nejoblíbenější trenér je Jürgen Klopp, mimochodem v Krnově máme jednoho mu podobného, nejen svým trenérským umem, ale také vzhledem - je to náš Miroslav Galuzska. No a hráč, tady není bezpochyby o čem. Je to mladičký Nico Tummler - jižanský hřebec původem z Holčovic, který stále odmítá nabídky z jiných klubů a své srdíčko má stále v Krnově :-)

Diskuze

Události

16.03.2024 09:00
Memoriál Petra Urbana - halový turnaj starších přípravek
06.04.2024 09:00
RUDY CUP 2024 - turnaj mladších přípravek na UT
07.04.2024 09:00
JAMMAFER CUP 2024 - turnaj miniškoliček na UT
22.06.2024 09:00
ANDĚL CUP FK KRNOV U13 - turnaj mladších žáků + fotbalově-kulturní den pro děti

Tabulka

1. Unie Hlubina 15 36:17 32
2. SFC Opava "B" 15 38:18 30
3. Šumperk 15 30:12 27
4. FC Bílovec 15 24:20 26
5. FK Bohumín 15 24:17 25
6. SK Polanka n. O. 15 24:17 25
7. FC Vratimov 15 32:34 25
8. MFK Havířov 15 27:19 23
9. FK Krnov 15 20:15 23
10. MFK Vítkovice 15 28:30 18
11. FK Jeseník 15 20:27 17
12. Frenštát p. Radh. 15 20:27 15
13. TJ Valašské Meziříčí 15 27:35 15
14. TJ Řepište 15 18:28 14
15. TJ Břidličná 15 13:29 12
16. FC SO Bruntál 15 11:46 4

Kompletní tabulka

Střelci týmu

3 góly

Stanislav Lavrovič

2 góly

Marek Havlíček

2 góly

Jakub Swiech

2 góly

Jan Hřivnáč

2 góly

Jiří Mráz

Nejbližší narozeniny

07.03.2024 Matěj Grulich (16)
08.03.2024 Ondřej Kubík (20)
13.03.2024 Jan Garba (43)
13.03.2024 Richard Zrník (28)
15.03.2024 Kamil Marcin Koštialik (20)

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Město Krnov Národní sportovní agentura Moravskoslezský kraj Kofola CZ Klaus Union CZ a.s. MR STEEL GROUP
BGA Trade
TGA Holding MASITA sport EDS Trade s.r.o. KRES Krnov Koupelny REBEL Fotbalový anděl Den Braven VPS palety
JAMAFERR s.r.o.
Unido RETIS s.r.o. Ensurance s.r.o. Krnov Veolia - Teplárna Krnov Oční optika Lubrimex Eplovna Alfa plazma Warisch - To je maso! METOSA GROUP s.r.o. RESERVE Villa Cafe Moses Krnov CHENTECH CZ s.r.o. BAŠISTA s.r.o. BISMARK ALU s.r.o. Pivnice Krnov ISFO solutions Martin Aston - Řemeslná pekárna a cukrárna Strojosvit Moravec - kvalitní ponožky Autodoprava Ochman Elektro Stanislav Kettner Jitka Kosturová - realitní makléřka Půjčovna nářadí u Janise Reklama Danel Opava
Topení Tichý
BU1, BU1 -akademie
Hospůdka U Šárky

Počet návštěv: 66341
Posledních 30 dnů: 3135 | Posledních 7 dnů: 511 | Poslední den: 25

© 2024 FK Kofola Krnov | Všechna práva vyhrazena | m.koraba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne